Archive for 22 listopada 2015

Parafia NMP KP na Klecinie Październik AD 2015

18 października 2015 roku o wspieranej przez nasze stowarzyszenie misji Cristo Misionero Orante oraz o wadze posługi miłości w Kościele opowiadaliśmy w „naszej” wrocławskiej parafii NMP KP na Klecinie. W roli głównej wystąpiła Dorota, która dzieliła się wrażeniami po rocznym pobycie w Ekwadorze.

Po mszach rozdawaliśmy także kalendarze na rok 2016 oraz książki „Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów”.

W sumie darczyńcy przekazali na rzecz misji 4643 PLN. Pieniądze te zaraz potem znalazły się na koncie Stowarzyszenia i w większości (1000 USD) już zostały przelane misjonarkom.

Jeszcze raz w imieniu sióstr z Oyacoto oraz ich podopiecznych z serca dziękujemy!

Wyrażamy też ogromne podziękowania dla Księdza Proboszcza oraz wszystkich pozostałych księży pracujących w tej parafii za ich dary i dobre słowo.

Rekolekcje

W dniach 13-15 listopada zorganizowaliśmy w Polanicy u ks. Sercanów rekolekcje stowarzyszeniowe. Temat: Jak odczytywać wolę Bożą w naszym życiu. Prowadzący ks. Marcin Werczyński.

Rozważania oprócz konferencji skupiły się na trzech fragmentach biblijnych z Księgi Jonasza, z Ew. wg św Łukasza o odnalezieniu Pana Jezusa w Świątyni oraz o historii Abrahama, Sary i Izaaka z Księgi Rodzaju. Tradycyjnie pracowaliśmy także na zadane tematy w grupach zdając relację z wniosków na spotkaniu ogólnym. W sobotę i niedzielę ks. Marcin odprawił Msze św. wraz z sobotnią godzinną adoracją.