Archive for 16 maja 2016

Rekolekcje

W pierwszych dniach kwietnia spotkaliśmy się na rekolekcjach prowadzonych przez ks. Marcina u sióstr w Bardzie. Temat rekolekcji: Miłosierdzie. Rekolekcje odbyły się głównie w sobotę 9 kwietnia i było to – zapewniam – ­ niezwykłe przeżycie duchowe. Dziękuję Bogu za was wszystkich i Rekolekcjonistę. Po takim dniu nie wątpię już wcale w sens wspólnotowych wyjazdów w naszym Stowarzyszeniu i wszystkich do tego gorąco zachęcam.

DS

Konkurs misyjny w Świdnicy

7 kwietnia z inicjatywy ks. biskupa Ignacego Deca odbył się w Świdnicy finał diecezjalnego konkursu nt. polskich misjonarzy męczenników z Peru: błogosławionych franciszkanów o. Tomaszka oraz o. Strzałkowskiego. Do ponad setki uczestników o misji Cristo Misionero Orante w przerwie konkursu mówił Dariusz Ściepuro. Opiekunowie grup otrzymali od nas w prezencie egzemplarze książki. Na koniec jeszcze spotkała nas miła niespodzianka: zwycięzcą konkursu został Tomasz Ściepuro. Zatem pomoc misji w Ekwadorze owocuje także motywacją w poznawaniu dzieła innych misjonarzy, dzisiaj już błogosławionych.

DS

Spotkanie w bibliotece w Kłodzku

6 kwietnia w Bibliotece Miejskiej w Kłodzku odbyło się spotkanie autorskie z Dariuszem Ściepuro na temat książki „Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów?” W spotkaniu uczestniczyło około dwudziestu osób. Uczestnicy spotkania obdarowali misję łącznie na kwotę 465 PLN. Bardzo serdecznie dziękuję Organizatorom oraz uczestnikom spotkania.

DS