Archive for Darek

Dar na misję

31 lipca odbył się ślub zaprzyjaźnionych z nami Dominiki i Adama. Młodzi małżonkowie postanowili, aby goście zamiast kwiatów złożyli na ich ręce dar pieniężny, który oni z kolei przekażą na rzecz Cristo Misionero Orante, misji znanej im z naszych opowieści. I tak się stało.

Dzięki tej inicjatywie zebraliśmy 1120 pln.

Bardzo gorąco dziękujemy!

Dominiko, Adamie. Niech Bóg Wam błogosławi, abyście (dalej) byli błogosławieństwem dla innych.

DS

O5.06.2021 Dzień Skupienia

Kolejny raz spotkaliśmy się na dniu skupienia, tym razem aby mówić o głoszeniu Królestwa Bożego. Ks. Marcin wygłosił mocne słowo jako wprowadzenie do tematu. Określiliśmy KB jako panowanie Boga w świecie i człowieku. Wprowadzenie zawarło też istotne elementy potrzebne dla zaistnienia KB w nas:

  1. osobiste nawrócenie
  2. poszukiwanie prawdy
  3. wolność
  4. poddawanie się prowadzeniu Ducha Świętego
  5. pokora
  6. miłość i miłosierdzie
  7. radość

Po lekturze dwóch fragmentów Pisma:

Dz 10, o wizycie św. Piotra u Korneliusza

oraz Dz 17, 16-34 , o przemowie św. Pawła na Areopagu w Atenach odbyła się dyskusja.

O pięknie, czyli zanim rzucisz kamieniem

W marcu br. nasze Stowarzyszenie opublikowało drugą po „Misji, czyli z dziećmi wśród łowców głów” książkę. Jej tytuł: „O pięknie, czyli zanim rzucisz kamieniem”. Jest to antologia cytatów o rzeczach najważniejszych zebranych przez Dariusza Ściepuro ze wstępem Grzegorza Rudzkiego. Książkę zaczęliśmy rozdawać, znaleźli się już pierwsi ofiarodawcy. Pozycję tę sfinansowano zupełnie niezależnie od darów, jakie przekazują Państwo na rzecz misji CMO w Ekwadorze. Wszystkie datki, jakie za książkę otrzymamy, prześlemy siostrom.

Pamięć życzliwa, dobroczynna

W czerwcu 2018 roku gościliśmy w Międzylesiu u ks. Jana, z inicjatywy niespożytego w pomysłach i siłach do ich realizacji ks. Arkadiusza. Niemal trzy lata później ktoś w Międzylesiu o naszej relacji o dobrych siostrach z Ekwadoru wciąż pamięta! Wczoraj ku naszemu zdumieniu i równie ogromnej radości ofiarodawca (choć myślę, że to ofiarodawczyni), który chciał pozostać anonimowy, przekazał na rzecz Stowarzyszenia 1000 pln. Bardzo dziękujemy za tę pamięć życzliwą, dobroczynną. Skorzystaliśmy z okazji wizyty p. Katarzyny, która dar ten do nas przywiozła i przekazaliśmy na Jej ręce kilka kalendarzy na rok 2021 oraz kilka egzemplarzy wydanej przez nasze Stowarzyszenie książki „O pięknie, czyli zanim rzucisz kamieniem” . Dziękujemy!

Dzień skupienia – 13.02.2021

Znowu w internecie, bo inaczej się nie dało. Tym razem temat brzmiał: Odczytywanie woli Bożej. Skupiliśmy się na fragmencie z księgi Rodzaju o ofierze Abrachama z Izaaka. Wszyscy uznaliśmy, że udało się zaledwie poczynić wstęp do tego tematu, zamierzamy spotkać się ponownie, już chyba po Wielkiej Nocy.