Archive for Misja Ekwador

Parafia NMP KP na Klecinie Październik AD 2015

18 października 2015 roku o wspieranej przez nasze stowarzyszenie misji Cristo Misionero Orante oraz o wadze posługi miłości w Kościele opowiadaliśmy w „naszej” wrocławskiej parafii NMP KP na Klecinie. W roli głównej wystąpiła Dorota, która dzieliła się wrażeniami po rocznym pobycie w Ekwadorze.

Po mszach rozdawaliśmy także kalendarze na rok 2016 oraz książki „Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów”.

W sumie darczyńcy przekazali na rzecz misji 4643 PLN. Pieniądze te zaraz potem znalazły się na koncie Stowarzyszenia i w większości (1000 USD) już zostały przelane misjonarkom.

Jeszcze raz w imieniu sióstr z Oyacoto oraz ich podopiecznych z serca dziękujemy!

Wyrażamy też ogromne podziękowania dla Księdza Proboszcza oraz wszystkich pozostałych księży pracujących w tej parafii za ich dary i dobre słowo.

Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów

W sierpniu br. ukazała się książka Dariusza Ściepuro Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów. Jest to ilustrowana zdjęciami opowieść o drodze autora na misję Cristo Misionero Orante w Ekwadorze, o rodzinnym poznawaniu tamtejszej pasjonującej rzeczywistości, o przemianach, jakich pomagając siostrom w pracy z Indianami wspólnie doświadczyli.

Jak zamawiać?

Zamówienia prosimy kierować mailowo pod adresem:

kontakt(tu proszę wstawić małpę)naszamisja.pl

Zamiarem Stowarzyszenia jako Wydawcy jest przekazać tę pozycję każdemu zainteresowanemu jej treścią. Chcemy także w ten sposób realizować nasze statutowe zobowiązania ewangelizacyjne. Publikacja nie ma ceny, można przekazać za nią na nasze konto dowolną kwotę z adnotacją: „zamawiam książkę”. Po otrzymaniu zamówienia mailowego lub zaksięgowaniu wpłaty książkę wyślemy pod wskazany adres.

Wszystkie wpływy przeznaczone zostaną na pomoc misji CMO w Oyacoto.

E-book

W najbliższym czasie Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów ukaże się również w formie elektronicznej. O tym jak zamawiać książkę w tej postaci poinformujemy wkrótce. Ze względu na to, że wydanie książki w postaci elektronicznej nie pociąga żadnych dodatkowych kosztów, możliwe będzie otrzymanie tej pozycji zupełnie za darmo.

Numer konta

Bank BZ WBK O/Wrocław
69 1090 2503 0000 0001 17738772

Najnowsze zdjęcia od Doroty

IMG_7555 IMG_7201 IMG_7150 IMG_5982 IMG_7079 IMG_7082

Relacja Doroty z Ekwadoru

Witajcie
bardzo Wam dziękuje za słowa pociechy i wsparcia!
Staram się być cierpliwa, ale czasem to trudne… Zwłaszcza, ze często wydaje mi się że próba skomunikowania się ze mną jest przede wszystkim wielka próbą cierpliwości dla innych…
Z las ninas coś tam czasem próbuje pogadać (zawsze bardzo się cieszą, kiedy przekazuje pozdrowienia od Was?), ale myślę, ze generalnie jest trochę inaczej niż za Waszej bytności, bo tym razem jest tu na prawdę solidne stado wolontariuszek. ?
I to w większości dobrze mówiących po hiszpańsku.
W pre-basica bardziej, moim zdaniem, „bywam”, niż pomagam. Także dlatego, ze nikt mnie o to nie prosił. Po prostu zaprowadził mnie tam kiedyś przypadkiem jeden szkrabik i tak się jakoś potoczyło…
A żłobek w Marianas wciąż funkcjonuje i to chyba dobrze. Nie byłam tam jeszcze, ale mam nadzieje, ze będę. Tyle, ze roboty tam dla mnie nie ma, bo na dwadzieścioro dzieci są tam teraz 3 osoby.
Dziś był na prawdę miły dzień. Jedna z dziewcząt (Nelly-znacie ja?) rozpoczęła dziś postulat i zamierza zostać Hermana. Była uroczysta Msza Św, mała imprezka z pysznym ciastem i dużo radości.
Ściskam wszystkich i postaram się odzywać.
Dorota

16 listopada Klecina – zbiórka

W niedzielę 16 listopada w naszej stowarzyszeniowej parafii NMP KP na Klecinie we Wrocławiu opowiadaliśmy o misji oraz rozdając kalendarze prowadziliśmy zbiórkę na rzecz sióstr w Ekwadorze. W sumie zebraliśmy gotówką 2955,50 PLN. W imieniu dzieci w Oyacoto serdecznie dziękujemy!!!

Kilka osób deklarowało wpłaty przelewem, pieniądze zbieramy tez rozdając kalendarze Przyjaciołom (naszym i misji) O wynikach zbiórki będziemy dalej informować.