Archive for Wydarzenia

Festyn Międzylesie

Dziś (03.06.2018) znowu trafiłem do Międzylesia, tym razem na zaproszenie ks. Arka, u którego na lekcji religii w marcu z Tomkiem opowiadałem o naszym misyjnym doświadczeniu, a także proboszcza parafii, znanego nam od lat ks. Jana. Najpierw na czterech mszach świętych (jedna w Kamieńczyku, cudowny, najstarszy drewniany kościół w Kotlinie Kłodzkiej, sceneria mszy wywarła na mnie tak wielkie wrażenie jak ta w dżungli amazońskiej z o. Sewerynem i ks. Marcinem!) a trzy w pięknym kościele barokowym w Międzylesiu.

Zaraz potem zaczął się festyn, z którego parafia zdecydowała się przekazać część wpływów na misję w Ekwadorze! Ale to dopiero dotrze do nas za kilka dni.

Tymczasem dziś na samym początku festynu podeszło do mnie kilka osób, które chciało osobiście przekazać wsparcie na misję CMO. Jedna pani dała nam 300 euro, małżeństwo spodziewające się wkrótce potomstwa przekazało 1000 pln, a jeden chłopiec dał 20 pln. Pieniądze te (po zamienieniu euro na złotówki) przekażemy jutro na konto Stowarzyszenia.

DS

Dzień Wolontariusza

Dnia 24 kwietnia 2018 roku w ramach dnia wolontariusza na zaproszenie dzierżoniowskiego Centrum Aktywizacji Społecznej o swoim doświadczeniu misyjnym młodzieży szkolnej opowiadał Tomek Ściepuro. Mimo początkowej tremy młodego prelegenta wszystko poszło dobrze i rokuje na przyszłość. Prelekcja ilustrowana była zdjęciami z Ekwadoru.

DS

Międzylesie

W dniu 13 marca na zaproszenie Pani Katarzyny pojawiliśmy się (piszący te słowa oraz Tomek) ponownie w szkole w Międzylesiu. Mówiliśmy w sumie do trzech klas nastolatków na dwóch godzinach lekcyjnych, w tym na lekcji religii u ks. Arka, który pamiętał jeszcze nasze opowieści o pierwszym pobycie na misji w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku sprzed 8 lat! Było w naszych wypowiedziach trochę apologetyki, odniesień do racjonalności w religii, próby osobistego pokazania, czym jest Msza święta, leżąca w sercu działań Kościoła, oraz oczywiście wspomnienia z misji.

Pani Katarzyna przekazała po raz kolejny w tym roku zebraną przez siebie i uczniów kwotę 180 złotych na rzecz misji.

Bardzo dziękujemy!!!

16 listopada Klecina

Tego dnia z parafianami z Kleciny w czasie wszystkich mszy świętych dzielić się będziemy naszym doświadczeniem misyjnym. Bardzo dziękujemy księdzu Proboszczowi za kolejne zaproszenie! Po każdej mszy rozdawać będziemy nasze misyjne kalendarze na rok 2015.

Koncert charytatywny zespołu Schola Cantorum Sancti Adalberti

3 kwietnia 2014 roku (czwartek) o godz. 19.30 w klubie U Pieśniarzy (ul. Szewska 68 A, Wrocław) odbędzie się koncert charytatywny w wykonaniu zespołu Schola Cantorum Sancti Adalberti.

W programie:
Rozważanie psalmów i pieśni wielkopostne
Mikołaj Gomółka – Siedząc po niskich brzegach, Twe miłosierdzie
Wacław z Szamotuł – Ach mój niebieski Panie
Anonim – Rozważenie żywota
Tomas Luis de Victoria – Psalm 51

Koncert będzie trwać ok. 30 minut

Ten sam zespół 30 marca (w niedziela) zapewni oprawę muzyczną liturgii na wieczornej niedzielnej mszy św. o godz. 18.00 w kościele NMP Królowej Polski na Klecinie.
Serdecznie zapraszamy !

Katolickie Stowarzyszenie Charytatywno-Misyjne im. Sary Gabrieli Ściepuro