Archive for Stowarzyszenie

Międzylesie cd

Tym razem w SP w Międzylesiu zbierano pieniądze na misję w Ekwadorze przy okazji dzielenia się ciastem. Rodzice upiekli ciasto, dzieci z nauczycielami sprzedawali, w sumie zebrano 755,15 pln. Absolutna rewelacja. Pani Katarzyno, dziękujemy po raz kolejny!

Międzylesie – kalendarze 2020

Tradycyjnie p. Katarzyna z SP w Międzylesiu zorganizowała zbiórkę pieniężną na rzecz misji przy okazji rozdawania kalendarzy na rok 2020. Tym razem udało się zebrać 500 PLN. Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy!

ESM Taize w Kątach Wrocławskich

Mieliśmy przyjemność prowadzić spotkanie, o misji Cristo Misionero Orante w Ekwadorze, dla pielgrzymów przybyłych na Europejskie Spotkanie Młodych. Spotkanie odbyło się w ramach „Miejsc Nadziei”, gdzie młodzież miała okazję poznać ważne inicjatywy w parafiach, w których była goszczona. Zostaliśmy zaproszeni dzięki temu, że dwójka członków naszego stowarzyszenia mieszka w Kątach Wrocławskich, a dodatkowo główny prelegent (członek naszego stowarzyszenia, pan Grzegorz) pochodzi z tej miejscowości.

Spotkanie przyniosło natychmiastowe owoce, kilkoro Pielgrzymów, z Chorwacji i z Polski podeszło do nas, by dowiedzieć się o możliwości wyjazdu na misję CMO jako wolontariusze.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za przybycie i za aktywny udział!

Parafia Długopole Zdrój

W niedzielę Gaudete 15 grudnia na koniec Mszy świętej w Ponikwie, Długopolu Zdroju i Dolnym dzieliłem się radością bycia chrześcijaninem i o wychodzeniu z pudełka naszych przyzwyczajeń i wyobrażeń. Tego dnia udało się zebrać łącznie 514 PLN na rzecz misji w Ekwadorze. Bóg zapłać!

Rekolekcje adwentowe 29 listopada – 1 grudnia

Znowu w Bardzie  Śl. u niezwykle gościnnych sióstr sercanek w ich kameralnym domu. Tematem tych rekolekcji była modlitwa i bazowaliśmy na 

1) tekście o modlitwie Pańskiej 

2) o mocy wytrwałej modlitwy ubogiej wdowy proszącej wytrwale o pomoc sędziego i fragmencie o faryzeuszu i celniku  z ewangelii wg św Łukasza. Tym razem formuła spotkania była trochę inna, wzorowana na rekolekcjach ignacjańskich. Cudowny czas, wspaniałe wzmocnienie duchowe. Ogromnie dziękujemy ks. Marcinowi za pomysł, czas i piękne słowo.