Archive for Stowarzyszenie

Parafia NMP KP na Klecinie Październik AD 2015

18 października 2015 roku o wspieranej przez nasze stowarzyszenie misji Cristo Misionero Orante oraz o wadze posługi miłości w Kościele opowiadaliśmy w „naszej” wrocławskiej parafii NMP KP na Klecinie. W roli głównej wystąpiła Dorota, która dzieliła się wrażeniami po rocznym pobycie w Ekwadorze.

Po mszach rozdawaliśmy także kalendarze na rok 2016 oraz książki „Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów”.

W sumie darczyńcy przekazali na rzecz misji 4643 PLN. Pieniądze te zaraz potem znalazły się na koncie Stowarzyszenia i w większości (1000 USD) już zostały przelane misjonarkom.

Jeszcze raz w imieniu sióstr z Oyacoto oraz ich podopiecznych z serca dziękujemy!

Wyrażamy też ogromne podziękowania dla Księdza Proboszcza oraz wszystkich pozostałych księży pracujących w tej parafii za ich dary i dobre słowo.

Rekolekcje

W dniach 13-15 listopada zorganizowaliśmy w Polanicy u ks. Sercanów rekolekcje stowarzyszeniowe. Temat: Jak odczytywać wolę Bożą w naszym życiu. Prowadzący ks. Marcin Werczyński.

Rozważania oprócz konferencji skupiły się na trzech fragmentach biblijnych z Księgi Jonasza, z Ew. wg św Łukasza o odnalezieniu Pana Jezusa w Świątyni oraz o historii Abrahama, Sary i Izaaka z Księgi Rodzaju. Tradycyjnie pracowaliśmy także na zadane tematy w grupach zdając relację z wniosków na spotkaniu ogólnym. W sobotę i niedzielę ks. Marcin odprawił Msze św. wraz z sobotnią godzinną adoracją.

Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów

W sierpniu br. ukazała się książka Dariusza Ściepuro Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów. Jest to ilustrowana zdjęciami opowieść o drodze autora na misję Cristo Misionero Orante w Ekwadorze, o rodzinnym poznawaniu tamtejszej pasjonującej rzeczywistości, o przemianach, jakich pomagając siostrom w pracy z Indianami wspólnie doświadczyli.

Jak zamawiać?

Zamówienia prosimy kierować mailowo pod adresem:

kontakt(tu proszę wstawić małpę)naszamisja.pl

Zamiarem Stowarzyszenia jako Wydawcy jest przekazać tę pozycję każdemu zainteresowanemu jej treścią. Chcemy także w ten sposób realizować nasze statutowe zobowiązania ewangelizacyjne. Publikacja nie ma ceny, można przekazać za nią na nasze konto dowolną kwotę z adnotacją: „zamawiam książkę”. Po otrzymaniu zamówienia mailowego lub zaksięgowaniu wpłaty książkę wyślemy pod wskazany adres.

Wszystkie wpływy przeznaczone zostaną na pomoc misji CMO w Oyacoto.

E-book

W najbliższym czasie Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów ukaże się również w formie elektronicznej. O tym jak zamawiać książkę w tej postaci poinformujemy wkrótce. Ze względu na to, że wydanie książki w postaci elektronicznej nie pociąga żadnych dodatkowych kosztów, możliwe będzie otrzymanie tej pozycji zupełnie za darmo.

Numer konta

Bank BZ WBK O/Wrocław
69 1090 2503 0000 0001 17738772

Sprawozdanie za rok 2014

Sto Rach wyn Stow 1 Stow 2 Stow 3 Stow 4 Stow 5 Stow 6 Sto bilans Sto cit 1 Sto cit 2 Sto cit 3 Sto cit 4

16 listopada Klecina – zbiórka

W niedzielę 16 listopada w naszej stowarzyszeniowej parafii NMP KP na Klecinie we Wrocławiu opowiadaliśmy o misji oraz rozdając kalendarze prowadziliśmy zbiórkę na rzecz sióstr w Ekwadorze. W sumie zebraliśmy gotówką 2955,50 PLN. W imieniu dzieci w Oyacoto serdecznie dziękujemy!!!

Kilka osób deklarowało wpłaty przelewem, pieniądze zbieramy tez rozdając kalendarze Przyjaciołom (naszym i misji) O wynikach zbiórki będziemy dalej informować.