Archive for 28 lutego 2016

Nasza misja

Poniżej prezentujemy zdjęcia sióstr ze zgromadzenia Cristo Misionero Orante, które w AD 2016 w miejscowości Oyacoto, 50 km na północ od stolicy Ekwadoru, Quito, pracują na rzecz najuboższej lokalnej społeczności (wśród sióstr postulantka Eli oraz ksiądz z lokalnej parafii, Juan Diego).

Siostry poznaliśmy w styczniu 2010 roku i od tej pory odwiedziliśmy je jeszcze rodzinnie i z przyjaciółmi dwa razy, w roku 2012 oraz 2013. Poza tym Dorota z naszego Stowarzyszenia przebywała na misji od listopada 2014 do czerwca 2015 roku pracując w prowadzonych przez siostry szkole i przedszkolu. Będąc pod ogromnym wrażeniem wiary misjonarek potwierdzonej codziennym życiem, w październiku 2011 roku założyliśmy Katolickie Stowarzyszenie Charytatywno-Misyjne im. Sary-Gabrieli Ściepuro.

Nasza działalność charytatywna ma za zadanie przede wszystkim wspierać misję w Oyacoto. Misjonarzami staramy się być nie tylko w Ekwadorze, ale wszędzie tam, gdzie potrzeba świadectwa wiary i miłości.

 

 

006

s. Rosa

z kardynałem

s. Patricia

IMGP7927

s. Tati

IMGP7918

s. Maria

IMGP7210

s. Sandra

DSCN0918

padre Juan Diego

DSC00686

postulantka Eli

1014

s. Liz

005.1

Maestra, s. Lenka z Chorwacji

Elektroniczna wersja książki

Informujemy, że dysponujemy już elektroniczną wersją książki „Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów”. Książka dostępna jest w MOBI, EPUB oraz jako pliki pdf i można ją otrzymać bezpłatnie.

Zainteresowanych prosimy o zamawianie mailowe oraz określenie w jakim formacie mamy książkę przesłać.

 

Dziękujemy też wszystkim dotychczasowym czytelnikom za zainteresowanie, dobre słowo i wsparcie.

 

DS

Nowości z Ekwadoru

Kilka dobrych wieści z Oyacoto. W rozmowie z s. Lenką dowiedziałem się, że władze oświatowe wydały wieloletnią zgodę na funkcjonowanie wszystkich oddziałów szkolnych prowadzonych przez siostry z Cristo Misionero Orante. Do tej pory siostry musiały uzyskiwać taką zgodę co rok.

 

Oprócz tego udało się na misji zorganizować popołudniowe zajęcia klubowe dla dzieci ze szkoły podstawowej. Powstały kluby: ogrodniczy, krawiecki, plastyczny,wytwórstwa instrumentów oraz pracownia do farbowania strojów.

 

DS

Spotkanie w Międzylesiu

Dnia 16 lutego 2016 roku na zaproszenie p. Katarzyny Netter z Międzylesia opowiadaliśmy (DS z Tomkiem) w tamtejszym Zespole Szkół w klasie 3. gimnazjum o naszej przygodzie z misją. Uczestnikom spotkania przekazaliśmy książki „Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów”.

Młodzież przed spotkaniem zebrała na rzecz misji 377,25 PLN. Od p. Katarzyny otrzymaliśmy także 330 PLN  na misję za rozdane kalendarze. Dla słuchaczy było to już drugie spotkanie, pierwsze odbyło się przed kilkoma laty, gdy byli oni uczniami 6. klasy SP Dziękujemy za zaproszenie, zainteresowanie oraz wsparcie dla misji.

 

DS