Archive for 5 listopada 2019

Polanica, Kąty Wrocławskie, Wójtowice i Nowa Bystrzyca

18.10. 2019
Polanica
Na zaproszenie ks. Mateusza z Polanicy wraz z Tomkiem opowiadaliśmy o naszych doświadczeniach misyjnych z CMO na lekcjach religii w dwóch klasach ósmych. Księdzu dziękujemy za zaproszenie i wsparcie finansowe misji kwotą 100 pln oraz słodkimi upominkami prelegentów! My ze swej strony przekazaliśmy uczniom kalendarze oraz chętnym książki „Misja….”
Takie to miłe wzajemne obdarowywanie. No i jesteśmy zaproszeni na przyszły rok także.

20.10
Kąty Wrocławskie
Korzystając gorliwie z życzliwości ks. proboszcza trafiliśmy po raz pierwszy do tutejszej parafii i ks. Marcin w kazaniach na czterech mszach mówił dużo i pięknie (jak zawsze) o misjonarkach z Oyacoto. Uzbieraliśmy rekordową ilość pieniędzy i rozdaliśmy mnóstwo kalendarzy i książek. Tych ostatnich nawet zabrakło, wobec czego dowieźliśmy je do Kątów na kolejną niedzielę. Dziękujemy za tak piękne przyjęcie!

Oto nasze podziękowania dla parafian:
Kochani!
Ogromnie dziękujemy za niezwykle serdeczne przyjęcie z jakim spotkaliśmy się w parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w niedzielę misyjną 20 października Roku Pańskiego 2019. Dzięki życzliwości księdza proboszcza oraz niezwykłej hojności parafian na rzecz misji zebraliśmy 7994 złote i 23 euro. Wszystkie te pieniądze przekażemy siostrom z Cristo Misionero Orante w Ekwadorze.
Cieszymy się również z wielkiego zainteresowania naszymi kalendarzami oraz książką „Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów”. Przygotowaliśmy dla Państwa 120 egzemplarzy książki, sądząc z wcześniejszych doświadczeń w innych miejscach, że to wystarczy. Nie wystarczyło. Obiecujemy wkrótce dostarczyć odpowiednią ilość książek, aby mogli się z nią zapoznać wszyscy chętni. Prosimy o przyjęcie tych dodatkowych egzemplarzy jako naszego daru wdzięczności. Dzielenie się Dobrą Nowiną jest dla nas równie ważne, jak wspomaganie misji materialnie.

27.10
Wójtowice i Nowa Bystrzyca

To dwa kościoły, w których jako misjonarze pojawiliśmy się po raz pierwszy, głównie z racji nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Dziękujemy bardzo za zainteresowanie naszym słowem. Z krótkich rozmów po mszy zorientowaliśmy się, że temat zaciekawił. Dziękujemy za dobre słowo, obiecujemy modlitwę w konkretnych intencjach, o które nas proszono. Siostry zawsze zapewniają, że codziennie do Boga płynie ich dziękczynna modlitwa za każdego, kto wspomaga ich pracę i działania misyjne.

W tę piękną słoneczną niedzielę rozdaliśmy sporo książek i kalendarzy, a zostaliśmy obdarowani w sumie kwotą 825 pln. Dziękujemy!