Familia Suski

Akcja zakończona sukcesem!

W sumie przekazaliśmy 900$ na bieżące potrzeby szkoły dla najbiedniejszych Ekwadorczyków. 

W środę (2-go maja) wieczorem dotarliśmy do szkoły prowadzonej przez misję i cały kolejny dzień spędziliśmy z wolontariuszami, siostrami i dziećmi. Mogliśmy z bliska przyjrzeć się ich wytrwałej pracy. 

Codziennie do szkoły uczęszcza około 350 dzieci, których rodzin nie stać na podstawową edukację (która w Ekwadorze jest płatna). Nauczycielami są wolontariuszki z Europy (pracujące za darmo) i 12 lokalnych nauczycieli, którzy by pomóc, zgodzili się pracować za dwa razy mniejszą stawkę niż otrzymywaliby w państwowych szkołach. 

Wszystkie dzieci otrzymują tam również ciepły i pożywny posiłek w przerwie między lekcjami (niektóre produkty pochodzą z prowadzonego przez misję sadu i małej hodowli zwierząt). Byliśmy zaskoczeni jak sprawnie zorganizowane jest wydawanie posiłku dla 350 dzieci w czasie krótszym niż 40 minut! ?

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jak ogromną pracę i masę energii wkładają wszyscy na misji w codzienne wychowanie i opiekę nad tymi najbardziej potrzebującymi maluchami. Radość, otwartość i wdzięczność tych dzieci chwyta za serce.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się wspomóc naszą akcję (wpłatami lub rozgłośnieniem). Wszyscy razem w znaczący sposób wspomogliśmy tych małych mieszkańców kraju położonego na drugim końcu świata! 

Osobne słowa podziękowania należą się Dariuszowi Ściepuro, którego stowarzyszenie pomaga misji na co dzień. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się o działalności misji i moglismy zdecydować o ruszeniu z pomocą. Stowarzyszenie pomogło nam rownież skontaktować się z pracownikami misji na miejscu w Ekwadorze.

Dziękujemy. Szczęść Wam Boże!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.